Region 1
@ Jamestown Civic Center;
Monday February 19th
G1 - D1#1 (5) Sargent County def D2#4 Napoleon-Gackle-Streeter 47-33
G2 - D2#2 LaMoure-L-M def D1#3 Oakes 48-30
G3 - D2#1 (6) Edgeley-Kulm-Montpelier def D1#4 Wyndmere-Lidgerwood 60-21
G4 - D1#2 (7) Maple River def D2#3 Linton-HMB 48-40
Tuesday February 20th
G5 - D1#1 (5) Sargent County def D2#2 LaMoure-L-M 47-40
G6 - D2#1 (6) Edgeley-Kulm-Montpelier def D1#2 (7) Maple River 63-47
Thursday February 22nd
G7 - 3rd Place - D1#2 (7) Maple River def D2#2 LaMoure-L-M 48-47
G8 - Region 1 Title Game - D1#1 (5) Sargent County def D2#1 (6) Edgeley-Kulm-Montpelier 52-48 OT
Region 2
@ Devils Lake High School
Monday February 19th
G1 - D3#1 (1) Langdon-Edmore-Munich def D4#4 Hatton-Northwood 67-41
G2 - D4#2 Benson County def D3#3 North Prairie 51-46
G3 - D4#1 (2) May-Port-C-G def D3#4 Park River-F-L 54-31
G4 - D3#2 (10) St. John def D4#3 New Rockford-Sheyenne 70-47
Tuesday February 20th
G5 - D3#1 (1) Langdon-Edmore-Munich def D4#2 Benson County 72-38
G6 - D4#1 (2) May-Port-C-G def D3#2 (10) St. John 64-53
Thursday February 22nd
G7 - 3rd Place - D4#2 Benson County def D3#2 (10) St. John 69-56
G8 - Region 2 Title Game - D4#1 (2) May-Port-C-G def D3#1 (1) Langdon-Edmore-Munich 62-29
Region 3
@ Killdeer High School
Monday February 19th
G1 - D5#1 (3) Bowman County def D6#4 New Salem-Almont 63-22
G2 - D5#3 Hettinger-Scranton def D6#2 (RV) Washburn 46-38
G3 - D6#1 (4) Central McLean def D5#4 Belfield 66-36
G4 - D5#2 Grant County-Mott-Regent def D6#3 Garrison 53-40
Tuesday February 20th
G5 - D5#1 (3) Bowman County def D5#3 Hettinger-Scranton 50-27
G6 - D6#1 (4) Central McLean def D5#2 Grant County-Mott-Regent 59-41
Thursday February 22nd
G7 - 3rd Place - D5#2 Grant County-Mott-Regent def D5#3 Hettinger-Scranton 51-42
G8 - Region 3 Title Game - D5#1 (3) Bowman County def D6#1 (4) Central McLean 46-43
Region 4
@ Minot Auditorium
Monday February 19th
G1 - D7#1 (8) Kenmare-Bowbells def D8#4 Bishop Ryan 45-37
G2 - D8#2 Berthold def D7#3 Trenton 43-38
G3 - D8#1 (9) Towner-Granville-Upham def D7#4 Powers Lake-Burke Central 49-15
G4 - D8#3 Our Redeemer's def D7#2 Tioga 47-31
Tuesday February 20th
G5 - D7#1 (8) Kenmare-Bowbells def D8#2 Berthold 49-34
G6 - D8#3 Our Redeemer's def D8#1 (9) Towner-Granville-Upham 51-46
Thursday February 22nd
G7 - 3rd Place - D8#1 (9) Towner-Granville-Upham def D8#2 Berthold
G8 - Region 4 Title Game - D8#3 Our Redeemer's def D7#1 (8) Kenmare-Bowbells 34-23
State Qualifiers
@ Mayville State University
Saturday February 24th
R1#2 (6) Edgeley-Kulm-Montpelier def R2#3 Benson County 59-40
R1#3 (7) Maple River def R2#2 (1) Langdon-Edmore-Munich 73-70 OT
@ Minot Auditorium
R3#2 (4) Central McLean def R4#3 (9) Towner-Granville-Upham 75-43
R4#2 (8) Kenmare-Bowbells def R3#3 Grant County-Mott-Regent 60-42