District 1
All-District Team
Saraya Diebert, Lisbon
Miranda Ripplinger, Lisbon
Chelsea Nielson, Lisbon
Karli Tompkins, Milnor
Brooke Tayer, Milnor
Rachel Sakry, Milnor
Hannah Ross, F-C-T
Paige Meyer, F-C-T
Lindsy Hansana, North Sargent
Chelsey Anderson, North Sargent
Nicole Warren, Oakes
Betsy Asp, Hankinson
Anna Mauch, Lidgerwood-Wyndmere
Hannah Schlecht, Sargent Central
Senior Athlete of the Year: Nicole Warren, Oakes
Coach of the Year: Barb Sweet, Lisbon
District 2
All-District Team
Hannah Breske, Central Cass
Faith Dooley, Central Cass
Rylee Nudell, Maple Valley
Cassie Pautz, Maple Valley
Abbie Tinjum, Maple Valley
Brooke Graff, Kindred
Casey Allmaras, Kindred
Kellie Schmit, Kindred
Megan Johnson, Enderlin
Kelsey Laufenberg, Enderlin
Tatum Holt, Oak Grove
Rachel Osmundson, Oak Grove
Lexi Zieske, Northern Cass
Bree Olson, Northern Cass
Madison Koenig, Finley-Sharon-Hope-Page
Senior Athlete of the Year: Hannah Breske, Central Cass
Coach of the Year: Ryan Mears, Central Cass
District 3
All-District Team
Karleigh Weber, Thompson
Shannon Galegher, Thompson
Beth Ivesdal, Thompson
Shaice Marx, Thompson
Taylor Henningsgard, H-CV
Kennedy Henningsgard, H-CV
Jessi Sundbom, H-CV
Kari Ust, MPCG
McKenzie Bye, H-N
Presley Paintner, GCC
All-District Honorable Mention
Katie Berge, Larimore
Meredith Mutch, Larimore
Sarah Lorenz, MPCG
Rachel Murphy, H-CV
McKenna DeMoe, Thompson
Senior Athlete of the Year: Taylor Henningsgard, H-CV
Coach of the Year: Rick Sondrol & Kyle Morehart, H-CV
District 4
All-District Team
Ali Burns, Grafton
Cassie Thompson, Grafton
Brooke Feltman, Grafton
Helen Schuster, Midway-Minto
Mackenzie Irwin, Midway-Minto
Kadee Gullickson, Drayton-Valley-Edinburg
Shayna Phelps, Drayton-Valley-Edinburg
Brogan Novak, Park River-FL
Paige O'Hara, Cavalier
Madylin Lafferty, North Border
Senior Athlete of the Year: Cassie Thompson, Grafton
Coach of the Year: Randy Rice, Midway-Minto
District 5
All-District Team
Madelyn Bomersbach, Ellendale
Dacey Fuller, Ellendale
Isabel Wedell, Ellendale
Courtney Carlson, LaMoure-LM
Tasha Piehl, LaMoure-LM
Tanys Ulmer, LaMoure-LM
Amanda Beckley, P-B-K
Morgan Thomas, P-B-K
Kelsey Feist, Edgeley-Kulm
Calby Hanson, Barnes County North
Senior Athlete of the Year: Amanda Beckley, P-B-K
Coach of the Year: Matt Herman, Ellendale
District 6
All-District Team
Senior Athlete of the Year: Sheridon Dewald, Napoleon
Coach of the Year: Darcy Leier, Napoleon
District 7
All-District Team
Ashtin Freije, Lakota-Adams-Edmore
Fallyn Freije, Lakota-Adams-Edmore
Raevyn Pesek, Lakota-Adams-Edmore
Nikki Braaten, Carrington
Kayla Hochhalter, Carrington
Emily Berge, Midkota
Shaye Ronningen, Midkota
Callie Harding, Midkota
Kara Fike, Harvey-Wells County
Alecia Koropatnicki, Harvey-Wells County
Lacey Grann, New Rockford-Sheyenne
Lexie Weber, New Rockford-Sheyenne
Dawn Black, Four Winds-Minnewaukan
Samone Motley, Warwick
Senior Athlete of the Year: Ashtin Freije, Lakota-Adams-Edmore
Coach of the Year: Jonathan Berg, Lakota-Adams-Edmore
District 8
All-District Team
Sara Schwanke, Benson County
Becca Eberle, Benson County
Katelynn Engh, Benson County
Kelsey Teubner, North Star
Sarah Hagler, North Star
Allie Heisler, North Star
Mary Jo Guilbert, Rolla
Alli Vandal, Rolla
Jordan Robert, Rolla
Kenady Martinson, Rolette-Wolford
Rae Beaver, Rolette-Wolford
Savannah Bruce, St. John
Brenna Downs, Langdon
Miranda Darling, Starkweather-Munich
Senior Athlete of the Year: Sara Schwanke, Benson County
Coach of the Year: Pat Wilkes, Rolla
District 9
All-District Team
Mikayla Forness, Shiloh Christian
Paige Emmel, Shiloh Christian
Beth Muggerud, Shiloh Christian
Karlie Doll, New Salem-Almont
Karlie Schroeder, New Salem-Almont
Sydney Bentz, Grant County
Ashley Bentz, Grant County
Elesha Tatro, Grant County
McKenna Schmidt, Flasher
Jaylee Four Swords, Standing Rock
Kayanna Thunder Hawk, Solen
Co-Senior Athlete of the Year: Ashley Bentz, Grant County; Mikayla Forness, Shiloh Christian
Co-Coach of the Year: Jerome Slag, New Salem-Almont; Jim Petrick, Shiloh Christian
District 10
All-District Team
Abby Landenberger, Underwood
Erin Dammann, Underwood
Chloe Bayless, Turtle Lake-M-M
Mariah Sellon, Turtle Lake-M-M
Sabrina Rust, Turtle Lake-M-M
Kennedy Ratterath, Washburn
Carly Freeman, Washburn
Heidi Clausen, Wilton-Wing
Jocelyn Bergquist, Wilton-Wing
Libby Hasenwinkel, Garrison
Taylor Kamp, Garrison
Kaylee Capp, Max
Senior Athlete of the Year: Kennedy Ratterath, Washburn
Coach of the Year: Lisa Jenkins, Wilton-Wing
District 11
All-District Team
Senior Athlete of the Year:
Coach of the Year:
District 12
All-District Team
Gabbie Bohl, Bishop Ryan
Hannah Stewart, Bishop Ryan
Quinn Harmon, Bishop Ryan
Anika Rovig, Bishop Ryan
Ashley Koppinger, Our Redeemer's
Morgan Olson, Our Redeemer's
Emily VanLith, Our Redeemer's
Shania Brackenbury, M-L-S
Sierra Smith, M-L-S
Lexie Munson, Kenmare
Katie Dufner, Glenburn
Courtney Vogel, Des Lacs-Burlington
Bethany Limke, Berthold
Senior Athlete of the Year: Lexie Munson, Kenmare
Coach of the Year: Cassie Leraas, Glenburn
District 13
All-District Team
Cydni Stedman, Beach
Hailee Farsveet, Beach
Bailey Waldal, Beach
Morgan Woodley, Bowman County
Haley Sabe, Bowman County
Mary Hlebechuk, Heart River
Gabrielle Hanson, New England
Hannah Nordby, New England
Naomi Meier, Mott-Regent
Marah Friez, Mott-Regent
Kaitlyn Reitz, Hettinger-Scranton
Casey Joppa, Hettinger-Scranton
All-District Honorable Mention
Karli Northrop, Heart River
Abby Honeyman, Mott-Regent
Senior Athlete of the Year: Mary Hlebechuk, Heart River
Coach of the Year: Jason Jung, New England
District 14
All-District Team
Senior Athlete of the Year: Halle Olson, Richardton-Taylor
Coach of the Year: Alysia Barman, Dickinson Trinity
District 15
All-District Team
Senior Athlete of the Year:
Coach of the Year:
District 16
All-District Team
Senior Athlete of the Year: Kendra Heier, Ray
Coach of the Year: Bob Turcotte, Trenton