WEEK 7 SCHEDULE

The teams in Class A

WEEK 7 SCHEDULE

Postby Run4Fun2009 » Fri Sep 27, 2019 11:22 pm

Friday, October 4th
#3 Lisbon 30 @ RV Thompson 14
Oak Grove 0 @ RV Oakes 55
Northern Cass 14 @ Ellendale/Edgeley-Kulm 27
Sargent County 14 @ Hatton-Northwood 26

Bottineau 0 @ #1 Langdon/Edmore/Munich 60
Rugby 28 @ Carrington 0
Harvey-Wells County 57 @ Park River 16
Westhope-Newburg-Glenburn 14 @ Grafton 32

Tioga 7 @ #2 Velva 46
RV Bishop Ryan 82 @ South Prairie 0
Des Lacs-Burlington 34 @ Garrison-Max 6
Kenmare/Bowbells/Burke Central 12 @ Nedrose 6

#4 Shiloh Christian 6 @ #5 Bowman County 34
Killdeer 0 @ New Salem-Glen Ullin 40
Southern McLean 13 @ Richardton-Taylor-Hebron 19

Saturday, October 5th
Heart River 4 @ Dickinson Trinity 41
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 15877
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby Sorenson23 » Sat Sep 28, 2019 1:57 am

Lisbon
Oakes
Northern Cass
Hatton-Northwood

Langdon-Edmore-Munich
Carrington
Harvey-Wells County
Grafton

Bella
Bishop Ryan
Des Lacs-Burlington
Kenmare-Bowbells-BC

Bowman County
New Salem-GU
Southern McLean

Dickinson Trinity
Sorenson23
NDPreps All-Conference
 
Posts: 412
Joined: Tue Oct 14, 2014 11:31 pm

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby EEDA » Sun Sep 29, 2019 6:29 pm

Friday, October 4th
Lisbon @ Thompson
Oak Grove @ Oakes
Northern Cass @ Ellendale/Edgeley-Kulm
Sargent County @ Hatton-Northwood

Bottineau @ Langdon/Edmore/Munich
Rugby @ Carrington
Harvey-Wells County @ Park River
Westhope-Newburg-Glenburn @ Grafton

Tioga @ Velva
Bishop Ryan @ South Prairie
Des Lacs-Burlington @ Garrison-Max
Kenmare/Bowbells/Burke Central @ Nedrose

Shiloh Christian @ Bowman County
Killdeer @ New Salem-Glen Ullin
Southern McLean @ Richardton-Taylor-Hebron

Saturday, October 5th
Heart River @ Dickinson Trinity
EEDA
NDPreps Starter
 
Posts: 118
Joined: Fri Jun 05, 2015 4:37 pm

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby Region2FootballFan » Sun Sep 29, 2019 9:05 pm

Friday, October 4th
Lisbon (4-0; 5-0) @ Thompson (3-1; 4-1)
Oak Grove (0-4; 0-6) @ Oakes (3-1; 4-1)
Northern Cass (2-2; 2-4) @ Ellendale/Edgeley-Kulm (0-4; 1-5)
Sargent County (2-2; 2-3) @ Hatton-Northwood (2-2; 3-3)

Bottineau (0-4; 0-6) @ Langdon/Edmore/Munich (4-0; 6-0)
Rugby (2-2; 4-2) @ Carrington (2-2; 2-4)
Harvey-Wells County (3-1; 3-3) @ Park River (1-3; 1-5)
Westhope-Newburg-Glenburn (2-2; 2-3) @ Grafton (2-2; 3-3)

Tioga (1-3; 2-4) @ Velva (4-0; 5-0)
Bishop Ryan (3-1; 5-1) @ South Prairie (0-4; 0-5)
Des Lacs-Burlington (3-1; 4-2) @ Garrison-Max (2-2; 2-3)
Kenmare/Bowbells/Burke Central (2-2; 3-2) @ Nedrose (1-3; 2-4)

Shiloh Christian (4-0; 6-0) @ Bowman County (4-0; 4-1) Game of week
Killdeer (2-2; 2-3) @ New Salem-Glen Ullin (3-1; 5-1)
Southern McLean (0-4; 2-4) @ Richardton-Taylor-Hebron (0-4; 0-4)

Saturday, October 5th
Heart River (1-3; 2-3) @ Dickinson Trinity (2-2; 2-3)
Region2FootballFan
NDPreps Starter
 
Posts: 82
Joined: Wed Sep 20, 2017 9:45 pm

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby defensewinsgames » Mon Sep 30, 2019 9:17 am

Lisbon (4-0; 5-0) @ Thompson (3-1; 4-1)
Oak Grove (0-4; 0-6) @ Oakes (3-1; 4-1)
Northern Cass (2-2; 2-4) @ Ellendale/Edgeley-Kulm (0-4; 1-5)
Sargent County (2-2; 2-3) @ Hatton-Northwood (2-2; 3-3)

Bottineau (0-4; 0-6) @ Langdon/Edmore/Munich (4-0; 6-0)
Rugby (2-2; 4-2) @ Carrington (2-2; 2-4)
Harvey-Wells County (3-1; 3-3) @ Park River (1-3; 1-5)
Westhope-Newburg-Glenburn (2-2; 2-3) @ Grafton (2-2; 3-3)

Tioga (1-3; 2-4) @ Velva (4-0; 5-0)
Bishop Ryan (3-1; 5-1) @ South Prairie (0-4; 0-5)
Des Lacs-Burlington (3-1; 4-2) @ Garrison-Max (2-2; 2-3)
Kenmare/Bowbells/Burke Central (2-2; 3-2) @ Nedrose (1-3; 2-4)

Shiloh Christian (4-0; 6-0) @ Bowman County (4-0; 4-1)
Killdeer (2-2; 2-3) @ New Salem-Glen Ullin (3-1; 5-1)
Southern McLean (0-4; 2-4) @ Richardton-Taylor-Hebron (0-4; 0-4)

Saturday, October 5th
Heart River (1-3; 2-3) @ Dickinson Trinity (2-2; 2-3)
defensewinsgames
NDPreps All-State
 
Posts: 642
Joined: Sun Nov 06, 2011 9:26 am

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby Barfly » Tue Oct 01, 2019 7:27 pm

Lisbon (4-0; 5-0) @ Thompson (3-1; 4-1)
Oak Grove (0-4; 0-6) @ Oakes (3-1; 4-1)
Northern Cass (2-2; 2-4) @ Ellendale/Edgeley-Kulm (0-4; 1-5)
Sargent County (2-2; 2-3) @ Hatton-Northwood (2-2; 3-3)

Bottineau (0-4; 0-6) @ Langdon/Edmore/Munich (4-0; 6-0)
Rugby (2-2; 4-2) @ Carrington (2-2; 2-4)
Harvey-Wells County (3-1; 3-3) @ Park River (1-3; 1-5)
Westhope-Newburg-Glenburn (2-2; 2-3) @ Grafton (2-2; 3-3)

Tioga (1-3; 2-4) @ Velva (4-0; 5-0)
Bishop Ryan (3-1; 5-1) @ South Prairie (0-4; 0-5)
Des Lacs-Burlington (3-1; 4-2) @ Garrison-Max (2-2; 2-3)
Kenmare/Bowbells/Burke Central (2-2; 3-2) @ Nedrose (1-3; 2-4)

Shiloh Christian (4-0; 6-0) @ Bowman County (4-0; 4-1)
Killdeer (2-2; 2-3) @ New Salem-Glen Ullin (3-1; 5-1)
Southern McLean (0-4; 2-4) @ Richardton-Taylor-Hebron (0-4; 0-4)

Saturday, October 5th
Heart River (1-3; 2-3) @ Dickinson Trinity (2-2; 2-3)
Barfly
NDPreps Starter
 
Posts: 79
Joined: Wed Sep 30, 2015 3:07 pm

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby Attack the Process » Wed Oct 02, 2019 8:33 pm

Friday, October 4th
#3 Lisbon (4-0; 5-0) @ RV Thompson (3-1; 4-1)
Oak Grove (0-4; 0-6) @ RV Oakes (3-1; 4-1)
Northern Cass (2-2; 2-4) @ Ellendale/Edgeley-Kulm (0-4; 1-5)
Sargent County (2-2; 2-3) @ Hatton-Northwood (2-2; 3-3)

Bottineau (0-4; 0-6) @ #1 Langdon/Edmore/Munich (4-0; 6-0)
Rugby (2-2; 4-2) @ Carrington (2-2; 2-4)
Harvey-Wells County (3-1; 3-3) @ Park River (1-3; 1-5)
Westhope-Newburg-Glenburn (2-2; 2-3) @ Grafton (2-2; 3-3)

Tioga (1-3; 2-4) @ #2 Velva (4-0; 5-0)
RV Bishop Ryan (3-1; 5-1) @ South Prairie (0-4; 0-5)
Des Lacs-Burlington (3-1; 4-2) @ Garrison-Max (2-2; 2-3)
Kenmare/Bowbells/Burke Central (2-2; 3-2) @ Nedrose (1-3; 2-4)

#4 Shiloh Christian (4-0; 6-0) @ #5 Bowman County (4-0; 4-1)
Killdeer (2-2; 2-3) @ New Salem-Glen Ullin (3-1; 5-1)
Southern McLean (0-4; 2-4) @ Richardton-Taylor-Hebron (0-4; 0-4)

Saturday, October 5th
Heart River (1-3; 2-3) @ Dickinson Trinity (2-2; 2-3)
Attack the Process
NDPreps Starter
 
Posts: 62
Joined: Fri Aug 31, 2018 8:51 am

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 02, 2019 8:42 pm

Friday, October 4th
#3 Lisbon (4-0; 5-0) @ RV Thompson (3-1; 4-1) - Game of Region
Oak Grove (0-4; 0-6) @ RV Oakes (3-1; 4-1)
Northern Cass (2-2; 2-4) @ Ellendale/Edgeley-Kulm (0-4; 1-5)
Sargent County (2-2; 2-3) @ Hatton-Northwood (2-2; 3-3)

Bottineau (0-4; 0-6) @ #1 Langdon/Edmore/Munich (4-0; 6-0)
Rugby (2-2; 4-2) @ Carrington (2-2; 2-4) - Game of Region
Harvey-Wells County (3-1; 3-3) @ Park River (1-3; 1-5)
Westhope-Newburg-Glenburn (2-2; 2-3) @ Grafton (2-2; 3-3)

Tioga (1-3; 2-4) @ #2 Velva (4-0; 5-0)
RV Bishop Ryan (3-1; 5-1) @ South Prairie (0-4; 0-5)
Des Lacs-Burlington (3-1; 4-2) @ Garrison-Max (2-2; 2-3)
Kenmare/Bowbells/Burke Central (2-2; 3-2) @ Nedrose (1-3; 2-4) - Game of Region

#4 Shiloh Christian (4-0; 6-0) @ #5 Bowman County (4-0; 4-1) - Game of Region & State
Killdeer (2-2; 2-3) @ New Salem-Glen Ullin (3-1; 5-1)
Southern McLean (0-4; 2-4) @ Richardton-Taylor-Hebron (0-4; 0-4)

Saturday, October 5th
Heart River (1-3; 2-3) @ Dickinson Trinity (2-2; 2-3)
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 15877
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby Sniper » Thu Oct 03, 2019 8:28 am

Friday, October 4th
#3 Lisbon (4-0; 5-0) @ RV Thompson (3-1; 4-1)
Fargo (0-4; 0-6) @ RV Oakes (3-1; 4-1)
Northern Cass (2-2; 2-4) @ Ellendale/Edgeley-Kulm (0-4; 1-5)
Sargent County (2-2; 2-3) @ Hatton-Northwood (2-2; 3-3)

Bottineau (0-4; 0-6) @ #1 Langdon/Edmore/Munich (4-0; 6-0)
Rugby (2-2; 4-2) @ Carrington (2-2; 2-4)
Harvey-Wells County (3-1; 3-3) @ Park River (1-3; 1-5)
Westhope-Newburg-Glenburn (2-2; 2-3) @ Grafton (2-2; 3-3)

Tioga (1-3; 2-4) @ #2 Velva (4-0; 5-0)
RV Minot (3-1; 5-1) @ South Prairie (0-4; 0-5)
Des Lacs-Burlington (3-1; 4-2) @ Garrison-Max (2-2; 2-3)
Kenmare/Bowbells/Burke Central (2-2; 3-2) @ Nedrose (1-3; 2-4)

#4 Bismarck (4-0; 6-0) @ #5 Bowman County (4-0; 4-1)
Killdeer (2-2; 2-3) @ New Salem-Glen Ullin (3-1; 5-1)
Southern McLean (0-4; 2-4) @ Richardton-Taylor-Hebron (0-4; 0-4)

Saturday, October 5th
Heart River (1-3; 2-3) @ Dickinson (2-2; 2-3)
Sniper
NDPreps All-State
 
Posts: 521
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:30 am
Location: Bismarck, ND

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby NDSUBISON » Thu Oct 03, 2019 9:39 am

Friday, October 4th
#3 Lisbon (4-0; 5-0) @ RV Thompson (3-1; 4-1)
Oak Grove (0-4; 0-6) @ RV Oakes (3-1; 4-1)
Northern Cass (2-2; 2-4) @ Ellendale/Edgeley-Kulm (0-4; 1-5)
Sargent County (2-2; 2-3) @ Hatton-Northwood (2-2; 3-3)

Bottineau (0-4; 0-6) @ #1 Langdon/Edmore/Munich (4-0; 6-0)
Rugby (2-2; 4-2) @ Carrington (2-2; 2-4)
Harvey-Wells County (3-1; 3-3) @ Park River (1-3; 1-5)
Westhope-Newburg-Glenburn (2-2; 2-3) @ Grafton (2-2; 3-3)

Tioga (1-3; 2-4) @ #2 Velva (4-0; 5-0)
RV Bishop Ryan (3-1; 5-1) @ South Prairie (0-4; 0-5)
Des Lacs-Burlington (3-1; 4-2) @ Garrison-Max (2-2; 2-3)
Kenmare/Bowbells/Burke Central (2-2; 3-2) @ Nedrose (1-3; 2-4)

#4 Shiloh Christian (4-0; 6-0) @ #5 Bowman County (4-0; 4-1)
Killdeer (2-2; 2-3) @ New Salem-Glen Ullin (3-1; 5-1)
Southern McLean (0-4; 2-4) @ Richardton-Taylor-Hebron (0-4; 0-4)

Saturday, October 5th
Heart River (1-3; 2-3) @ Dickinson Trinity (2-2; 2-3)
NDSUBISON
NDPreps Starter
 
Posts: 69
Joined: Fri Sep 14, 2018 9:25 am

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby raider » Thu Oct 03, 2019 10:02 am

#3 Lisbon (4-0; 5-0) @ RV Thompson (3-1; 4-1)
Oak Grove (0-4; 0-6) @ RV Oakes (3-1; 4-1)
Northern Cass (2-2; 2-4) @ Ellendale/Edgeley-Kulm (0-4; 1-5)
Sargent County (2-2; 2-3) @ Hatton-Northwood (2-2; 3-3)

Bottineau (0-4; 0-6) @ #1 Langdon/Edmore/Munich (4-0; 6-0)
Rugby (2-2; 4-2) @ Carrington (2-2; 2-4)
Harvey-Wells County (3-1; 3-3) @ Park River (1-3; 1-5)
Westhope-Newburg-Glenburn (2-2; 2-3) @ Grafton (2-2; 3-3)

Tioga (1-3; 2-4) @ #2 Velva (4-0; 5-0)
RV Bishop Ryan (3-1; 5-1) @ South Prairie (0-4; 0-5)
Des Lacs-Burlington (3-1; 4-2) @ Garrison-Max (2-2; 2-3)
Kenmare/Bowbells/Burke Central (2-2; 3-2) @ Nedrose (1-3; 2-4)

#4 Shiloh Christian (4-0; 6-0) @ #5 Bowman County (4-0; 4-1)
Killdeer (2-2; 2-3) @ New Salem-Glen Ullin (3-1; 5-1)
Southern McLean (0-4; 2-4) @ Richardton-Taylor-Hebron (0-4; 0-4)

Saturday, October 5th
Heart River (1-3; 2-3) @ Dickinson Trinity (2-2; 2-3)
raider
NDPreps Starter
 
Posts: 53
Joined: Tue Sep 06, 2016 1:19 pm

Re: WEEK 7 SCHEDULE

Postby JMHS » Thu Oct 03, 2019 12:39 pm

Friday, October 4th
Lisbon @ Thompson
Oak Grove @ Oakes
Northern Cass @ Ellendale/Edgeley-Kulm
Sargent County @ Hatton-Northwood

Bottineau @ Langdon/Edmore/Munich
Rugby @ Carrington
Harvey-Wells County @ Park River
Westhope-Newburg-Glenburn @ Grafton

Tioga @ Velva
Bishop Ryan @ South Prairie
Des Lacs-Burlington @ Garrison-Max
Kenmare/Bowbells/Burke Central @ Nedrose

Shiloh Christian @ Bowman County
Killdeer @ New Salem-Glen Ullin
Southern McLean @ Richardton-Taylor-Hebron

Saturday, October 5th
Heart River @ Dickinson Trinity
JMHS
NDPreps Starter
 
Posts: 74
Joined: Sat Aug 02, 2014 10:42 am


Return to A

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests