by Run4Fun2009 » Sun Feb 02, 2014 11:08 pm
February Schedule - Feb. 3rd - END
Monday, February 3rd
#1 Bishop Ryan 85 @ Glenburn 23
St. John 26 @ #3 North Star 81
Wibaux, MT 34 @ #5 Beach 56
#6 Maple Valley 45 @ Barnes County North 25
RV Parshall 59 @ Garrison 53
Glen Ullin/Hebron 18 @ RV Dickinson Trinity 75
Oak Grove 74 @ Finley-Sharon-Hope-Page 31
Northern Cass 43 @ Kindred 53
Edgeley-Kulm-Montpelier 40 @ Napoleon 55
Strasburg/Zeeland 49 @ Eureka-Bowdle, SD 30
Midkota/Kensal 30 @ Harvey-Wells County 65
Four Winds-Minnewaukan 57 @ New Rockford-Sheyenne 70
Benson County 67 @ Munich-Starkweather 53
Rolette-Wolford 68 @ Langdon 43
White Shield 48 @ Solen 39
Kenmare 47 @ Surrey 50 OT
Our Redeemer's 51 @ Des Lacs-Burlington 57
Mohall-Lansford-Sherwood 60 @ Lewis & Clark-Berthold 40
Mott-Regent 52 @ Beulah 85
Heart River 35 @ Hettinger-Scranton 45
Bowman County 59 @ Killdeer 63
New England 38 @ Richardton-Taylor 33
New Town JV 60 @ Mandaree 29
Trinity Christian 23 @ Ray 50
Tuesday, February 4th
Dakota Prairie 15 @ #2 Thompson 76
RV New Salem-Almont 42 @ #4 Shiloh Christian 63
Park River-FL 45 @ #7 Lakota/Edmore 63
#9 Hillsboro-Central Valley 54 @ Hatton-Northwood 21
RV Central Cass 52 @ Hankinson 47
Oakes 36 @ Enderlin 59
North Sargent 66 @ Richland 61
Lidgerwood-Wyndmere 57 @ Kindred 51 OT
Oak Grove 58 @ Milnor 39
Finley-Sharon-Hope-Page 55 @ Lisbon 72
Norman County West, MN 46 @ Larimore 37
Griggs County Central 44 @ May-Port-CG 42
Cavalier 38 @ Grafton 34
North Border 45 @ Drayton/Valley-Edinburg 51
Medina/Pingree-Buchanan 35 @ LaMoure-LM 51
Kidder County 45 @ Barnes County North 23
Linton-HMB 40 @ Napoleon 50
South Border 60 @ Strasburg/Zeeland 32
Flasher 49 @ Standing Rock 66
Grant County 65 @ Killdeer 45
Solen @ Bismarck Sophomores B
Max 41 @ Washburn 29
Wilton-Wing 43 @ Turtle Lake-Mercer-McClusky 53
Underwood 39 @ Center-Stanton 16
Rugby 65 @ Dunseith 48
Velva 69 @ Sawyer 36
Drake-Anamoose 34 @ TGU 70
Divide County 62 @ Burke County 39
Stanley 65 @ Trenton 49
Thursday, February 6th
#2 Thompson 54 @ Midway-Minto 45
Heart River 21 @ #5 Beach 69
#9 Hillsboro-Central Valley 58 @ #3A Ada-Borup, MN 70
RV Dickinson Trinity 59 @ Killdeer 50
Lidgerwood-Wyndmere 45 @ Lisbon 49
Milnor 45 @ North Sargent 49
Sargent Central 64 @ Oakes 24
Park River-FL 38 @ Northern Cass 45
Griggs County Central 38 @ Larimore 52
Warwick 57 @ Dakota Prairie 34
Grafton 70 @ Langdon 62
Wilton-Wing 56 @ Medina/Pingree-Buchanan 68
LaMoure-LM 50 @ Barnes County North 36
South Border 48 @ Ellendale 45
Carrington 82 @ Midkota/Kensal 21
Drake-Anamoose 27 @ Harvey-Wells County 52
Velva 48 @ Underwood 39
Turtle Lake-Mercer-McClusky 55 @ Surrey 38
New Town 47 @ Garrison 44
White Shield 28 @ Max 64
Sawyer 50 @ TGU 59
Our Redeemer's 42 @ Bottineau 47
Beulah 42 @ Hazen 50 - Non-Region Game
Hettinger-Scranton 49 @ Bowman County 58
Glen Ullin/Hebron 49 @ Richardton-Taylor 41
North Shore-Plaza 57 @ Powers Lake 56
Friday, February 7th
#2 Thompson 86 @ May-Port-CG 47
#3 North Star 59 @ Rolette-Wolford 51
#6 Maple Valley 58 @ Northern Cass 50
Four Winds-Minnewaukan 46 @ #7 Lakota/Edmore 58
Hankinson 36 @ #8 Fairmount/CT 47
Starkweather-Munich 50 @ #10 Rolla 60
Richland 40 @ RV Central Cass 66
Stanley 52 @ RV Parshall 67
Sargent Central 66 @ Edgeley-Kulm-Montpelier 49
Oak Grove 43 @ Enderlin 44
Finley-Sharon-Hope-Page 36 @ Kindred 53
Midway-Minto 29 @ Hatton-Northwood 26
Napoleon 57 @ South Border 59
Linton-HMB 39 @ Kidder County 47
Shiloh Christian JV 36 @ Center-Stanton 34
Westhope-Newburg 24 @ Rugby 57
Drake-Anamoose 37 @ Dunseith 57
Kenmare 24 @ Divide County 46
Beulah 42 @ Watford City 54
Trenton 62 @ New Town 70
Burke County 30 @ Ray 43
Saturday, February 8th
District 12 Showcase @ Minot Auditorium
#1 Bishop Ryan def. Kenmare 95-20
Des Lacs-Burlington def. Surrey 55-48
Lewis & Clark-Berthold def. Our Redeemer's 54-44
Mohall-Lansford-Sherwood def. Glenburn 30-21
RV Dickinson Trinity 38 @ #4 Shiloh Christian 65
#5 Beach 33 vs. Carrington 50 @ Shiloh Christian
#10 Rolla 52 @ Drayton/Valley-Edinburg 37
RV Central Cass 60 @ Grafton 36
Britton-Hecla, SD 47 @ Lisbon 50
Finley-Sharon-Hope-Page 50 @ Midkota/Kensal 63
St. John 41 @ Cavalier 62
Park River-FL 52 @ Benson County 59
Strasburg/Zeeland 44 @ Wilton-Wing 73
Langdon 59 @ New Rockford-Sheyenne 64 OT
Rolette-Wolford 54 @ Rugby 53 OT
Sawyer 44 @ Burke County 38
Bowman County 72 @ Standing Rock 48
New England 71 @ Trinity Christian 35
Watford City 63 @ Heart River 35
Ray 43 @ Stanley 57
------------------------------------------------------
Monday, February 10th
RV Parshall 44 @ #1 Bishop Ryan 86
#2 Thompson 74 @ Grafton 36
#3 North Star 64 @ #6 Lakota/Edmore 53
#4 Shiloh Christian 72 @ Turtle Lake-Mercer-McClusky 30
#7 Fairmount/CT 54 @ Sargent Central 36
Richardton-Taylor 31 @ #9 Beach 83
Hankinson 49 @ Kindred 64
Milnor 54 @ Richland 52
North Sargent 31 @ Enderlin 55
Lidgerwood-Wyndmere 35 @ Oak Grove 72
Hatton-Northwood 30 @ Park River-FL 51
May-Port-CG 45 @ Cavalier 44
Solen 49 @ Century Freshmen B 55
Center-Stanton 42 @ Flasher 57
Mohall-Lansford-Sherwood 48 @ Max 35
TMCHS-Belcourt 57 @ Dunseith 41
Tioga 25 @ Kenmare 32
Mott-Regent 36 @ Hettinger-Scranton 55
Killdeer 41 @ Beulah 48
Glen Ullin/Hebron 34 @ New England 42
Dickinson Trinity 70 @ Heart River 23
North Shore-Plaza 34 @ Burke County 49
White Shield 21 @ Powers Lake 52
Tuesday, February 11th
#1 Bishop Ryan 81 @ Mohall-Lansford-Sherwood 27
#3 North Star 52 @ Park River-FL 45
#4 Shiloh Christian 77 @ Standing Rock 22
#5 Maple Valley 48 @ LaMoure-LM 43
#8 Rolla 60 @ Benson County 53
#10 Central Cass 60 @ Finley-Sharon-Hope-Page 33
Kindred 39 @ RV Hillsboro-Central Valley 36
RV Parshall 64 @ Bismarck JV 52
North Sargent 69 @ Lisbon 60
Lidgerwood-Wyndmere 51 @ Oakes 46
Barnes County North 50 @ Northern Cass 63
Hatton-Northwood 20 @ Griggs County Central 44
Larimore 60 @ Dakota Prairie 32
Midway-Minto 46 @ North Border 41
Cavalier 49 @ Drayton/Valley-Edinburg 45
Medina/Pingree-Buchanan 51 @ Napoleon 62
Linton-HMB 49 @ South Border 39
Kidder County 57 @ Strasburg/Zeeland 15
Carrington 57 @ Four Winds-Minnewaukan 52
New Rockford-Sheyenne 54 @ Midkota/Kensal 45
Starkweather-Munich 51 @ Langdon 57
Rolette-Wolford 73 @ St. John 47
Flasher 27 @ Grant County 86
New Salem-Almont 58 @ Richardton-Taylor 45
Underwood 57 @ New Town 71
Powers Lake 35 @ Garrison 53
White Shield 25 @ Wilton-Wing 64
Rugby 40 @ Velva 45
TGU 53 @ Dunseith 48
Bottineau 41 @ Sawyer 38
Westhope-Newburg 42 @ Drake-Anamoose 30
Glenburn 46 @ Kenmare 33
Lewis & Clark-Berthold 66 @ Des Lacs-Burlington 52
Surrey 49 @ Our Redeemer's 72
Hazen 40 @ Watford City 59
North Shore-Plaza 45 @ Stanley 52
Ray 61 @ Tioga 22
Divide County 45 @ Trinity Christian 30
Lakota/Edmore JV @ Warwick
Thursday, February 13th
#5 Maple Valley 52 @ Richland 40
Milnor 24 @ #7 Fairmount/CT 50
Rolette-Wolford 42 @ #8 Rolla 60
#9 Beach 63 @ New Salem-Almont 60
RV Hillsboro-Central Valley 62 @ Midway-Minto 50
Barnes County North 53 @ Sargent Central 50
Enderlin 40 @ Kindred 47
Dakota Prairie 42 @ May-Port-CG 76
Park River-FL 44 @ Grafton 38
North Border 62 @ Langdon 58
Stephen/Argyle, MN 36 @ Drayton/Valley-Edinburg 31
Linton-HMB 33 @ Ellendale 39
Benson County 36 @ Harvey-Wells County 39
#4AA Boissevain, Manitoba 38 @ St. John 59
Century Freshman B 74 @ Solen 50
Grant County 46 @ Lemmon, SD 52
Richardton-Taylor 39 @ Mott-Regent 36
Heart River 45 @ Glen Ullin/Hebron 40
Hazen 37 @ Hettinger-Scranton 42
Beulah 38 @ Dickinson Trinity 46
New England 43 @ Bowman County 47
Saturday, February 15th
New Town 60 @ #6 Lakota/Edmore 52
#7 Fairmount/CT 39 @ Oak Grove 62
Killdeer 38 @ #9 Beach 67
Midkota/Kensal 61 @ Griggs County Central 34
Ellendale 52 @ Medina/Pingree-Buchanan 38
Warwick 41 @ Four Winds-Minnewaukan 74
Bowman County 39 @ Hazen 54
New England 51 @ Mott-Regent 33
------------------------------------------------------
Monday, February 17th
#7 Beach 65 @ New England 30
Standing Rock 44 @ Mobridge-Pollock, SD 50
Bottineau 60 @ Des Lacs-Burlington 29
Hettinger-Scranton 39 @ Glen Ullin/Hebron 36
Beulah 51 @ Heart River 34
Hazen 61 @ Killdeer 56 OT
Dickinson Trinity 81 @ Richardton-Taylor 21
Bowman County 54 @ Mott-Regent 39
Tuesday, February 18th
Turtle Lake-Mercer-McClusky 24 @ #1 Bishop Ryan 85
#2 Thompson 65 @ RV Hillsboro-Central Valley 39
#3 North Star 43 @ Rugby 47
Wilton-Wing 14 @ #4 Shiloh Christian 70
Lidgerwood-Wyndmere 37 @ #5 Maple Valley 52
St. John 30 @ #6 Rolla 71
Watford City 54 @ #10 Parshall 61
Lisbon 55 @ RV Oak Grove 65
Benson County 53 @ RV Carrington 60
Clinton-Graceville-Beardsley, MN 31 @ RV Fairmount/CT 58
Milnor 34 @ Hankinson 23
Sargent Central 55 @ Enderlin 52
LaMoure-LM 51 @ North Sargent 36
Park Christian, MN 40 @ Northern Cass 63
Wheaton/Herman-Norcross, MN 34 @ Richland 49
Griggs County Central 59 @ Finley-Sharon-Hope-Page 57 OT
Hatton-Northwood 37 @ Dakota Prairie 33
May-Port-CG 55 @ Larimore 59
Grafton 49 @ North Border 34
Cavalier 50 @ Park River-FL 63
Drayton/Valley-Edinburg 37 @ Midway-Minto 59
New Rockford-Sheyenne 45 @ Harvey-Wells County 56
Langdon 37 @ Four Winds-Minnewaukan 64
Rolette-Wolford 78 @ Westhope-Newburg 40
Killdeer 43 @ New Salem-Almont 61
Flasher 33 @ Underwood 54
Grant County JV 54 @ Center-Stanton 41
Max 44 @ Lewis & Clark-Berthold 58
Washburn 34 @ Mohall-Lansford-Sherwood 49
Garrison 67 @ Drake-Anamoose 34
Our Redeemer's 48 @ Velva 57
Glenburn 58 @ TGU 64
Stanley 65 @ Kenmare 21
North Shore-Plaza 48 @ Trenton 56
Ray 41 @ Divide County 32
Powers Lake 59 @ Trinity Christian 55
Bismarck Sophomores B 44 @ Solen 59
Thursday, February 20th
#4 Shiloh Christian 74 @ Napoleon 62
#5 Maple Valley 57 @ Finley-Sharon-Hope-Page 25
#6 Rolla 53 @ #9 Lakota/Edmore 81
Mott-Regent 33 @ #7 Beach 84
RV Oak Grove 37 @ #8 Central Cass 51
RV New Town 70 @ Tioga 17
Griggs County Central 42 @ RV Carrington 68
RV Fairmount/CT 50 @ Milnor 33
Hankinson 52 @ Clinton-Graceville-Beardsley, MN 50
Sargent Central 27 @ Ellendale 45
Northern Cass 46 @ Enderlin 55
Richland 43 @ Kindred 65
Grafton 41 @ Midway-Minto 60
North Border 65 @ Cavalier 59
LaMoure-LM 49 @ South Border 43
Midkota/Kensal 49 @ Barnes County North 54
Strasburg/Zeeland 36 @ Edgeley-Kulm-Montpelier 50
Warwick 32 @ Medina/Pingree-Buchanan 65
Velva 38 @ Harvey-Wells County 45
Turtle Mountain JV 50 @ Four Winds-Minnewaukan 72
Dunseith 33 @ Rolette-Wolford 53
Turtle Lake-Mercer-McClusky 37 @ Grant County 54
Wakpala, SD 32 @ Solen 70
Flasher 53 @ Washburn 65
Sawyer 59 @ Underwood JV 25
Lewis & Clark-Berthold 41 @ Garrison 39
Surrey 53 @ Westhope-Newburg 59
Glenburn 51 @ North Shore-Plaza 54
Stanley 48 @ Mohall-Lansford-Sherwood 72
Hettinger-Scranton 48 @ Beulah 55
Glen Ullin/Hebron 39 @ Hazen 63
Dickinson Trinity 75 @ Bowman County 42
Killdeer 56 @ New England 60 OT
Richardton-Taylor 47 @ Heart River 32
Trenton 50 @ Ray 44
Powers Lake 34 @ Divide County 60
Burke County 40 @ Trinity Christian 31
Friday, February 21st
May-Port-CG 55 @ #2 Thompson 80
Harvey-Wells County 38 @ #3 North Star 58
Rugby 64 @ #6 Rolla 62
RV Hillsboro-Central Valley 33 @ #8 Central Cass 51
Langdon 42 @ #9 Lakota/Edmore 80
#10 Parshall 69 @ Tioga 27
Ellendale 45 @ RV Kidder County 43
Lisbon 50 @ Northern Cass 61
Barnes County North 48 @ Oakes 55
Hatton-Northwood 20 @ Larimore 44
Dakota Prairie 29 @ Park River-FL 59
Drayton/Valley-Edinburg 54 @ Starkweather-Munich 61
New Rockford-Sheyenne 47 @ Medina/Pingree-Buchanan 48
Benson County 44 @ Four Winds-Minnewaukan 53
St. John 44 @ Dunseith 58
New Salem-Almont 51 @ Underwood 42
Center-Stanton 41 @ Standing Rock 52
Drake-Anamoose 10 @ Turtle Lake-Mercer-McClusky 61
Kenmare 23 @ Bottineau 62
Sawyer 59 @ Glenburn 51
Des Lacs-Burlington 47 @ Velva 51
Mandaree 39 @ Trinity Christian 54
Saturday, Feburary 22nd
NDSCS Bonanza @ NDSCS-Wahpeton
RV Fairmount/CT def. Breckenridge, MN 46-43 OT
Hankinson def. North Sargent 59-54
Sargent Central def. Clinton-Graceville-Beardsley, MN 67-41
Kindred def. Lidgerwood-Wyndmere 66-30
Linton-HMB 36 @ #4 Shiloh Christian 50
RV Carrington 69 @ Washburn 30
May-Port-CG 46 @ Milnor 38
Larimore 51 @ Finley-Sharon-Hope-Page 38
Hatton-Northwood 34 @ North Border 60
Dakota Prairie 29 @ New Rockford-Sheyenne 60
Warren-Alvarado-Oslo, MN 40 @ Midway-Minto 54
LaMoure-LM 69 @ Strasburg/Zeeland 21
Midkota/Kensal 48 @ Benson County 63
TGU 43 @ Rolette-Wolford 46
Garrison 83 @ Tioga 31
Richardton-Taylor 49 @ Flasher 52
Mott-Regent 32 @ Grant County 74
Hazen 43 @ New Salem-Almont 45
Wilton-Wing 52 @ Mohall-Lansford-Sherwood 64
Max 54 @ Surrey 49
Heart River 57 @ Center-Stanton 53
Glenburn 55 @ Westhope-Newburg 51
Beulah 37 @ Des Lacs-Burlington 50
Lewis & Clark-Berthold 38 @ Ray 54
Watford City 48 @ Dickinson Trinity 64
White Shield 24 @ Trenton 73
------------------------------------------------------
Tuesday, February 25th
Burke County 62 @ Glenburn 45
Friday, February 28th
Hettinger-Scranton 40 @ Beach 72
Richardton-Taylor 54 @ Beulah 79
Hazen 53 @ Mott-Regent 36
New England 42 @ Dickinson Trinity 56
Glen Ullin/Hebron 34 @ Bowman County 58
Heart River 33 @ Killdeer 56