tingly wrote:Region 3 @Carrington
Play-in Round ? May 17
#6 [Carrington or Kensal/Pingree-Buchanan] vs. #3 Dakota Prairie
#5 New Rockford-Sheyenne vs. #4 Midkota/North Central/Wimbledon-Courtenay/Griggs County
1st Round ? May 19
Midkota/New Rockford winner vs. #2 Harvey
Prairie/Carrington/Kensal winner vs. #1 Lakota
Region 3 champion plays Region 7 champion
yeah, harvey would play dp and lakota would play midkotapakkyzoo wrote:tingly wrote:Region 3 @Carrington
Play-in Round ? May 17
#6 [Carrington or Kensal/Pingree-Buchanan] vs. #3 Dakota Prairie
#5 New Rockford-Sheyenne vs. #4 Midkota/North Central/Wimbledon-Courtenay/Griggs County
1st Round ? May 19
Midkota/New Rockford winner vs. #2 Harvey
Prairie/Carrington/Kensal winner vs. #1 Lakota
Region 3 champion plays Region 7 champion
The 2 and 3 seeds dont play eachother this year? Last year we were the 4 seed and we played Lakota the 1 seed.
tingly wrote:Region 1 @LaMoure
Play-in Round (@Hope-Page) ? May 17
#6 Fairmount/Campbell-Tintah/Rosholt (Tri-State) at #5 Finley-Sharon/Hope-Page, 4:30 PM
1st Round ? May 18
play-in winner vs. #3 Northern Cass, 3:30 PM (@Central Cass)
Enderlin/Maple Valley vs. Kindred/Richland, 6 PM (@LaMoure)
bye: #1 LaMoure/Litchville-Marion & #2 Central Cass
2nd Round ? May 18
play-in/Northern Cass winner at #2 Central Cass, 6:15 PM
Enderlin/Kindred winner at #1 LLM, 8 PM
Region 1 champion plays Region 8 champion
Region 8 @Washburn
Play-in Round (@Medina) ? May 18
#5 Standing Rock at #4 Medina
1st Round ? May 19
#3 Shiloh Christian at #2 Washburn/Wilton/Center-Stanton
play-in winner vs. #1 Steele-Dawson/Wing/Tuttle-Pettibone/Napoleon
tingly wrote:Region 1 play-in
middle of the 6th
R ? 1 2 3 4 5 6
0 ? 0 0 0 0 0 0 #6 Tri-State
0 ? 0 0 0 0 0 ?? #5 Finley-Sharon/Hope-Page
scc wrote:tingly wrote:Region 1 @LaMoure
Play-in Round (@Hope-Page) � May 17
#5 Finley-Sharon/Hope-Page 1, #6 Fairmount/Campbell-Tintah/Rosholt (Tri-State), 0
1st Round � May 18
#5 Hope-Page vs. #3 Northern Cass, 3:30 PM (@Central Cass)
Enderlin/Maple Valley vs. Kindred/Richland, 6 PM (@LaMoure)
bye: #1 LaMoure/Litchville-Marion & #2 Central Cass
2nd Round � May 18
Hope-Page/Northern Cass winner at #2 Central Cass, 6:15 PM
Enderlin/Kindred winner at #1 LaMoure, 8 PM
Region 1 champion plays Region 8 champion
Region 8 @Washburn
Play-in Round (@Medina) � May 18
#5 Standing Rock at #4 Medina, Standing Rock forfeited
1st Round � May 19
#3 Shiloh Christian at #2 Washburn/Wilton/Center-Stanton
#4 Medina vs. #1 Steele-Dawson/Wing/Tuttle-Pettibone/Napoleon
How about #5 Finley-Sharon-Hope-Page playing for the Region 1 championship? Congratulations to them!
basketballer wrote:BballFan1307 wrote:did anyone catch the scores from the games in LaMoure?
enderlin 4 lamoure 3
Users browsing this forum: No registered users and 20 guests