Posted: Mon Oct 30, 2006 4:45 pm
[align=center]Regional Tournament Schedules[/align]
[align=center]Opening Round - Nov. 4[/align]
[align=center]Region 1 [/align]
[align=left]FCT vs. Maple Valley[/align]
Enderlin vs. Oakes
Lisbon vs. Finley-Sharon-Hope-Page
Kindred vs. Wyndmere
[align=center]Region 2 [/align]
Hillsboro vs. Drayton-St. Thomas
Park River-Fordville Lankin vs. Hatton-Northwood
MPCG vs. Minto
Cavalier vs. Thompson
[align=center]Region 3 [/align]
(6-1) Linton vs. (5-4) Edgeley-Kulm
(6-2) Wishek vs. (5-3) LaMoure
(5-2) Ellendale vs. (6-3) Steele-Dawson
(5-1) LMM vs. (6-4) Napoleon
[align=center]Region 4[/align]
Lakota vs. Adams-Edmore
Langdon vs. Maddock
Wells County vs. Rolla-Rock Lake
North Star vs. Harvey
[align=center]Region 5[/align]
New Salem vs. Sheridan County
Turtle Lake Mercer vs. Shiloh
Flasher vs. Wilton-Wing
Washburn vs. Center-Stanton
[align=center]Region 6[/align]
Velva vs. Minot Ryan
Kenmare vs. Rugby
Bottineau vs. Des Lacs-Burlington
Our Redeemers vs. Westhope
[align=center]Region 7[/align]
Belfield vs. Dickinson Trinity
Hazen vs. Beach
New England vs. Killdeer
Beulah vs. Mott-Regent
[align=center]Region 8[/align]
Watford City vs. Ray
Tioga vs. New Town
Stanley vs. Powers Lake
Divide County vs. Trenton
[align=center]Semifinals - Nov. 6 [/align]
[align=center]Championship - Nov. 7[/align]
[align=center]Opening Round - Nov. 4[/align]
[align=center]Region 1 [/align]
[align=left]FCT vs. Maple Valley[/align]
Enderlin vs. Oakes
Lisbon vs. Finley-Sharon-Hope-Page
Kindred vs. Wyndmere
[align=center]Region 2 [/align]
Hillsboro vs. Drayton-St. Thomas
Park River-Fordville Lankin vs. Hatton-Northwood
MPCG vs. Minto
Cavalier vs. Thompson
[align=center]Region 3 [/align]
(6-1) Linton vs. (5-4) Edgeley-Kulm
(6-2) Wishek vs. (5-3) LaMoure
(5-2) Ellendale vs. (6-3) Steele-Dawson
(5-1) LMM vs. (6-4) Napoleon
[align=center]Region 4[/align]
Lakota vs. Adams-Edmore
Langdon vs. Maddock
Wells County vs. Rolla-Rock Lake
North Star vs. Harvey
[align=center]Region 5[/align]
New Salem vs. Sheridan County
Turtle Lake Mercer vs. Shiloh
Flasher vs. Wilton-Wing
Washburn vs. Center-Stanton
[align=center]Region 6[/align]
Velva vs. Minot Ryan
Kenmare vs. Rugby
Bottineau vs. Des Lacs-Burlington
Our Redeemers vs. Westhope
[align=center]Region 7[/align]
Belfield vs. Dickinson Trinity
Hazen vs. Beach
New England vs. Killdeer
Beulah vs. Mott-Regent
[align=center]Region 8[/align]
Watford City vs. Ray
Tioga vs. New Town
Stanley vs. Powers Lake
Divide County vs. Trenton
[align=center]Semifinals - Nov. 6 [/align]
[align=center]Championship - Nov. 7[/align]